WYPRAWY ROWEROWE MAZURY – KRAINA TYSIĄCA  JEZIOR

Wyprawy rowerowe Mazury to ponad 270 km dróg poprzez lasy i wzdłuż jezior, niesamowite widoki, noclegi w domkach/gospodarstwach agroturystycznych/hotelach/hostelach, wspólne przygotowanie posiłków (bądź wyżywienie w restauracjach), świetna zabawa, wartościowe znajomości.
Walory turystyczne Mazur to przede wszystkim pagórkowate ukształtowanie terenu, ponad 1000 jezior, dziewicza przyroda, setki zabytków, gospodarstwa agroturystyczne, niski poziom uprzemysłowienia.
Podczas naszego rajdu zrobimy pętle dookoła dwóch największych jezior w Polsce Śniardw oraz Mamr. W sumie pokonamy około 270 km m.in. przez liczne lasy, wzdłuż brzegów wspomnianych jezior, przejeżdżając przez główne miasta turystyczne z portami żeglarskimi. Wejdziemy na wieżę widokową w Mamerkach, odwiedzimy baseny w Hotelu Gołębiewski, spędzimy miłe wieczory przy ognisku, zobaczymy Mazury z perspektywy dotąd nam nieznanej.

Czy damy radę pokonać tyle kilometrów?

Zanim odpowiecie sobie na to pytanie spójrzcie ponownie na opis trasy znajdujący się w akapicie powyżej. Na Mazurach większość dróg, którymi się poruszamy to zwykłe drogi dojazdowe pomiędzy wioskami (z bardzo małą ilością poruszających się po nich samochodów), drogi leśne i polne (szuter, bądź ubita ziemia, często również i piasek), drogi lokalne (charakteryzujące się średnim natężeniem ruchu samochodowego). Codziennie pokonywane są trasy liczące od 35 km do 55 km. Jeżeli ta ostatnia wartość Was przestraszyła wiedzcie, że na pokonanie tego dystansu mamy cały dzień, a wśród osób, które pokonały tą wyprawę są dzieci w wieku 10 lat (pokonały ten rajd jadąc z całym ekwipunkiem=bez samochodu wsparcia). Poza tym, cały nasz ekwipunek jest przewożony odrębnym transportem. Jeżeli wcześniej (min. 2 m-c) przygotujecie się kondycyjnie tzn., będziecie pokonywać podobne dystanse o podobnej nawierzchni to wyjazd nie sprawi Wam większych problemów. Trasa naszego rajdu wymaga od uczestników bardzo dobrej kondycji fizycznej, a przejedzie ją każdy kto systematycznie jeździ na rowerze. 

A co gdy chcemy jechać szybciej niż pozostała część grupy?

Oczywiście istnieje i taka możliwość. Wówczas otrzymujecie o nas konkretne wskazówki związane z naszą trasą. Jednak w zdecydowanej większości przypadków podróżujemy wspólnie jedną grupą.

Jaki rower będzie najlepszy na wyprawę rowerową? 

Na wyprawy rowerowe Mazury polecamy rower krossowy, górski, bądź trekkingowy, który bezpośrednio przed wyjazdem przeszedł serwis. Szerokość opony nie mniej niż 40 milimetrów.
We wszelkich sytuacjach związanych z awarią roweru będziemy pomagali na miejscu. W miejscowościach turystycznych na naszych trasach znajdziemy serwisy rowerowe (oby nam nie były potrzebne). 
Pamiętaj odpowiednio dobrany oraz przygotowywany rower będzie na pewno sporym ułatwieniem do pokonywanie przez Ciebie codziennych dystansów.

WYPRAWY ROWEROWE MAZURY KOSZT:

1 499,00 zł

1399,00 zł – noclegi w hotel/hostel/ośrodek wypoczynkowy

PROMOCJA
3 osoba zgłoszona i każda następna – 100 zł obniżki ceny

Po wpłynięciu zgłoszenia wyślemy do Państwa dokumenty oraz numer konta do przelewu. Wpłata 250,00 zł zadatku gwarantuje miejsce na naszej liście. Jest możliwość rozbicia wpłaty na dogodne raty.

ORGANIZATOR ZAPEWNIA:

5 noclegów hotel/hostel/ośrodek wypoczynkowy
Opieka przewodnika podczas wyjazdu
Ubezpieczenie NNW
Śniadania

Koszt nie obejmuje:
Biletów do atrakcji ujętych w harmonogramie dnia
Wyżywienia (oprócz śniadania)

HARMONOGRAM DNIA

Zobacz szczegółowy opis trasy wyprawy rowerowe Mazury dzień po dniu – kliknij tutaj.

TERMINY

zapytaj na czacie o dostępne terminy

INFORMACJE WYPRAWY ROWEROWE MAZURY

Miejsce zbiórki

Miejsce zbiórki

Miejscem startowym oraz jednocześnie punktem kończącym naszą wyprawę jest stolica Mazur, czyli Giżycko. Punkt spotkania oraz godzina spotkania w Giżycku zostanie Państwu przesłana na 4 tygodnie przed rozpoczęciem rajdu rowerowego.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie

Naszą bazę noclegową stanowią ośrodki wypoczynkowe/hostele/hotele zlokalizowane na naszej trasie. 

Wyżywienie

Wyżywienie

Wyżywienie podczas wyprawy nie jest wliczone w cenę (poza śniadaniem). Jest możliwość wykupienia obiadokolacji (ceny od około 20 zł do 30 zł szczegóły u organizatora wyprawy). Jest również możliwość zakupu posiłków w pobliskich restauracjach.

ZAPISY I INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE – ROWEROWE MAZURY

W przypadku zainteresowania ofertą, bądź jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:

info@mlsport.pl

503 604 864 pon.-pt. 08:00-17:00. Sobota 9.00-13:00

Zapisy za pomocą formularza:

ZOBACZ NASZE OBOZY W INNYCH MIEJSCACH

OBOZY ROWEROWY DLA DOROSŁYCH

Wyprawy rowerowe dorosli

OBOZY ROWEROWE MŁODZIEŻ

Obozy rowerowe mlodziez

Niniejsze ogłoszenie jest wyłącznie informacją handlową i nie stanowi oferty w myśl art. 66, §1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający nie odpowiada za ewentualne błędy lub nieaktualność ogłoszenia.