+48 503 604 864 info@mlsport.pl

Słowa mają moc

Słowa mają moc.

Na początku było Słowo (…), Wszystko przez Nie się stało, 
a bez Niego nic się nie stało, 
co się stało. W Nim było życie,
a życie było światłością ludzi.

Ile razy używamy słów, które stają się ciemnością w naszym życiu: nie dam rady, jestem za słaby, jestem za głupi, jestem bezsilny, jestem zmęczony etc. O tyle dobrze, o ile kierujemy je do siebie. A co jeżeli kierujemy je do innych osób?

Dlaczego rzadziej stosujemy w stosunku do siebie i innych: dam radę, odniosę zwycięstwo, jestem szczęśliwy, kocham Cię, dziękuję, proszę, śliczny dziś dzień, pięknie wyglądasz etc.

Jeżeli na początku jest Słowo, to później pojawia się w naszym życiu to, co to słowo rodzi. Słowo rodzi myśl, a myśl rodzi czyn. Używaj świadomie słownictwa.

Nasze słowa potrafią motywować, rozpalać do działania, wspierać, rozwijać, wzbudzać wiarę, wywoływać uśmiech, uczyć, przekazywać wiedzę, potrafią odmienić życie etc.

Słowa dają moc. Słowa również potrafią ranić, niszczyć, ośmieszać, demotywować, wywoływać choroby, karcić, zostawić bolesne ślady, osłabić działania, zniszczyć komuś życie.

Stosowane słowa niosą ze sobą ogromny potencjał, zarówno ten pozytywny i negatywny.

Największą radość sprawia mi ich „testowanie”. Obserwuję, które mają największy wpływ na daną osobę. Nie chodzi tu w żaden sposób o manipulację.

W życiu zawodowym zawsze poszukuję słów, które „bardziej” zachęcą dzieci do pracy. Każde z nich jest indywidualnością i nie zawsze te same słowa, tak samo wpłyną na dane dziecko.

W życiu prywatnym uwielbiam poszukiwać słów, które wywołują uśmiech mojej żony. Słów, które powodują jej onieśmielenie. Na jej twarzy pojawia się wówczas delikatne zaczerwienienie. Słowa, które wyrażają komplement, którego w danej chwili i miejscu się w ogóle nie spodziewała. Słowa, które nas do siebie przybliżają i które umacniają nasz związek. Słowa, które budują i pozwalają nam czuć oparcie w drugiej osobie.

Każdego dnia staram się poszerzać zasób mojego słownika.

Spróbujcie sami. Zobaczcie jakie to przyjemne, nie tylko dla tych, którzy słyszą te słowa, ale również dla tych, które je wypowiadają. Zapraszam Was do tej niesamowitej przygody z językiem i świadomym budowaniem własnego życia.

Zobacz, czy błędy również potrafią dać moc