+48 503 604 864 info@mlsport.pl

„RUGIA ROWEREM”

Rugia rowerem – czyli przepis na największą wyspę Niemiec?

💡”Rugia rowerem”. Rugia to największa wyspa Niemiec oraz Pomorza położona w południowo-zachodniej części Bałtyku. Trasa rowerowa wokół wyspy liczy około 240 km. Trasy przygotowane pod rowerzystów (szczególnie wschodnia część wyspy), a kultura miejscowych kierowców na niespotykanym poziomie (na wąskiej drodze jadąc z na przeciwka potrafią zatrzymać się i wyłączyć silnik dopóki nie przejedziesz). Rugia charakteryzuje się rozmaitością terenu. Od płaskiego, po dość strome podjazdy i zjazdy. Jednego dnia pokonujesz drogę wzdłuż plaży nad brzegiem morza, kolejnego wspinasz się na strome podjazdy, aby obserwować bezkres morza z kredowych klifów, następnego jesteś w tajemniczym bukowym lesie, a jeszcze innego dnia przejeżdżasz przez piękne wioski oraz pola uprawne.

Czy dam radę pokonać tyle kilometrów?

💡 Zanim odpowiecie sobie na to pytanie spójrzcie ponownie na opis wyspy znajdujący się w akapicie powyżej. Na wyspie większość dróg rowerowych to ubita droga szutrowa, liczne asfalty (w większości prowadzące z dala od ruchu samochodowego). Znajdują się tu również liczne podjazdy (północna część), a jak ich nie ma (na południu) może pojawić się wiatr. Codziennie pokonywane są trasy liczące od ok. 30 km do 65 km, a nasze rowery wiozą cały ekwipunek. Jeżeli ta ostatnia wartość kilometrów Was przestraszyła wiedzcie, że na pokonanie tego dystansu mamy cały dzień. Jeżeli wcześniej (min. 2 m-c) przygotujecie się kondycyjnie tzn., będziecie pokonywać podobne dystanse, z obciążonym rowerem, to wyjazd nie sprawi Wam większych problemów. Trasa naszego rajdu wymaga od uczestników bardzo dobrej kondycji fizycznej, a przejedzie ją każdy kto systematycznie jeździ na rowerze.

A co gdy chcemy jechać szybciej niż pozostała część grupy?

💡 Oczywiście istnieje i taka możliwość. Wówczas otrzymujecie o nas konkretne wskazówki związane z naszą trasą. Jednak w zdecydowanej większości przypadków podróżujemy wspólnie jedną grupą.

Jaki rower będzie najlepszy na wyprawę rowerową? 

💡Na wyprawy rowerowe Rugia polecamy rower krossowy, bądź trekkingowy, który bezpośrednio przed wyjazdem przeszedł serwis. Szerokość opony około 40 milimetrów.
We wszelkich sytuacjach związanych z awarią roweru będziemy pomagali na miejscu. W miejscowościach turystycznych na naszych trasach znajdziemy serwisy rowerowe (oby nam nie były potrzebne). 
Pamiętaj odpowiednio dobrany oraz przygotowywany rower będzie na pewno sporym ułatwieniem do pokonywanie przez Ciebie codziennych dystansów.

Terminy

➡️ 29.04-6.05.2022

➡️ 31.05-7.06.2022

➡️ 26.09-3.10.2022

Koszt

➡️ zapytaj o cenę (istnieje możliwość rozbicia wpłaty na dogodne raty)

Organizator zapewnia

✔️ 7 noclegów pensjonatach/hotelach
✔️ Opieka przewodnika podczas wyjazdu
✔️ Ubezpieczenie NNW KL
✔️ Śniadania

Koszt nie obejmuje:
Biletów do atrakcji znajdujących się na naszej trasie

Plan wyprawy

➡️ Zobacz szczegółowy opis trasy wyprawy Rugia rowerem dzień po dniu – kliknij tutaj

„Rugia rowerem” – informacje

Rugia rowerem Stralsund

Miejsce spotkania
Miejscem startowym naszego rajdu jest miejscowość Stralsund położona na wybrzeżu morza Bałtyckiego, skąd rowerami przemieścimy się na wyspę Rugię. W Stralsund znajdują się bezpłatne parkingi (niestrzeżone), na których można pozostawić samochód. Jest również możliwość dojazdu do Stralsund pociągiem ze Szczecina – szczegółowe informacje można uzyskać od organizatora.
Informacje dotyczące godzin spotkania oraz dokładnego adresu, zostaną przesłane do Państwa na 4 tygodnie przed rozpoczęciem wyprawy.

Rugia rowerem zakwaterowanie

Zakwaterowanie
Naszą bazę noclegową stanowią pensjonaty, hotele oraz ośrodki wypoczynkowe zlokalizowane na trasie naszej wyprawy. 

 

Rugia rowerem wyżywienie

Wyżywienie
Wyżywienie podczas wyprawy obejmuje śniadanie. Ceny produktów spożywczych w supermarketach są w podobnej cenie jak w Polsce. Różnicę w portfelu można odczuć udając się do restauracji. Tutaj ceny bywają 2-2,5 razy wyższe. Przyjęło się, że po zakończonym dniu wspólnie udajemy się do restaracji na obidokolacje.

W przypadku zainteresowania ofertą „Rugia rowerem”, bądź jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:

info@mlsport.pl
503 604 864 

pon.-pt. 08:00-17:00
sobota 9.00-13:00

ZOBACZ NASZE OBOZY W INNYCH MIEJSCACH

OBOZY ROWEROWY DLA DOROSŁYCH

Wyprawy rowerowe dorośli

OBOZY ROWEROWE MŁODZIEŻ

Wyprawy rowerowe młodzież

Niniejsze ogłoszenie jest wyłącznie informacją handlową i nie stanowi oferty w myśl art. 66, §1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający nie odpowiada za ewentualne błędy lub nieaktualność ogłoszenia.