ROWEROWE OBOZY MŁODZIEŻOWE 2021
NA WYSPIE RUGII

Obozy młodzieżowe 2021
Obozy rowerowe dla młodzieży 2021
Rowerowe obozy młodzieżowe 2021 na Rugii
Rowerowe obozy młodzieżowe 2021 na wyspie Rugii

“Wyspa rozmaitości” – rowerowe obozy młodzieżowe 2021

Obozy młodzieżowe 2021 na wyspie Rugii. Rugia to największa wyspa Niemiec oraz Pomorza położona w południowo-zachodniej części Bałtyku. Owód wyspy liczy około 240 km. Trasy przygotowane pod rowerzystów (szczególnie wschodnia część wyspy), a kultura miejscowych kierowców na niespotykanym poziomie (na wąskiej drodze jadąc z naprzeciwka potrafią zatrzymać się i wyłączyć silnik dopóki nie przejedziesz). Rugia charakteryzuje się rozmaitością terenu. Od płaskiego, po dość strome podjazdy i zjazdy. Jednego dnia pokonujesz drogę wzdłuż plaży nad brzegiem morza, kolejnego wspinasz się na strome podjazdy, aby obserwować bezkres morza z kredowych klifów, następnego jesteś w tajemniczym bukowym lesie, a jeszcze innego dnia przejeżdżasz przez piękne wioski oraz pola uprawne.

Czy dam radę pokonać tyle kilometrów?

Na wyspie większość dróg rowerowych to ubita droga szutrowa, liczne asfalty (w większości prowadzące z dala od ruchu samochodowego). Znajdują się tu również liczne podjazdy (północna część). Południe wyspy charakteryzuje teren nizinny, nie mniej jednak na odkrytych terenach może intensywnie zawiać (oby w plecy). Codziennie pokonywane są trasy liczące od ok. 30 km do 70 km, a nasze rowery wiozą cały ekwipunek. Jeżeli ta ostatnia wartość kilometrów Cię przestraszyła wiedz, że na pokonanie tego dystansu mamy cały dzień. Jeżeli wcześniej (min. 2 m-c) przygotujesz się kondycyjnie tzn., będziesz pokonywać podobne dystanse, z obciążonym rowerem, to wyjazd nie sprawi Ci większych problemów. Trasa naszego rajdu wymaga od uczestników bardzo dobrej kondycji fizycznej i przejedzie ją każdy kto regularnie jeździ na rowerze.

Jaki rower będzie najlepszy na wyprawę? 

Na wyprawy rowerowe Rugia polecamy rower krossowy, bądź trekkingowy, który bezpośrednio przed wyjazdem przeszedł serwis. Szerokość opony około 40 milimetrów.
We wszelkich sytuacjach związanych z awarią roweru będziemy pomagali na miejscu. W miejscowościach turystycznych na naszych trasach znajdziemy serwisy rowerowe (oby nam nie były potrzebne). 
Pamiętaj odpowiednio dobrany oraz przygotowywany rower będzie na pewno sporym ułatwieniem do pokonywanie przez Ciebie codziennych dystansów.

TERMINY

zapytaj na czacie o dostępne terminy

KOSZT

Zakup oferty:
do 31 grudnia 2 199,00 zł
do 28 lutego 2 229,00 zł
do 30 kwietnia 2 259,00 zł
do 31 maja 2 289,00 zł
po tym okresie 2 319,00 zł

Po wpłynięciu zgłoszenia  na rowerowe obozy młodzieżowe 2021 na Rugii wyślemy do Państwa dokumenty oraz numer konta do przelewu. Wpłata 350,00 zł zadatku gwarantuje miejsce na naszej liście. Jest możliwość rozbicia wpłaty na dogodne raty.

ORGANIZATOR ZAPEWNIA

Transport w obie strony wraz z rowerami (pociąg)
10 noclegów w namiotach 3 os.
Opieka kierownika i wychowawcy podczas wyjazdu
Pełne wyżywienie przygotowywane wspólnie (3 posiłki, woda+prowiant na drogę powrotną)
Bilet wstępu do Oceanarium w Stralsund
Przeprawa promowa  Wittower
Ubezpieczenie NNW KL
Realizację programu obejmującą wycieczki rowerowe oraz wspólne gry i zabawy

Koszt nie obejmuje:
Biletów do atrakcji znajdujących się na naszej trasie (Dlaczego nie są wliczone w cenę? Czasami dzieci po prostu nie chcą skorzystać z atrakcji):
– Latarnia morska Cap Arkona 3 €
– Park Jasmund dzieci do 14 r.ż 4,5€, pozostali 10€
– Wieża widokowa Prora dzieci do 14 r.ż 9€, pozostali 12€
– wejście na pokład U-boota w Sassnitz dzieci do 13 r.ż 4,5€, pozostali 6€

Ciepła woda pod prysznicem ok. 0,50 € za 3 minuty

HARMONOGRAM DNIA

Zobacz szczegółowy opis trasy dzień po dniu rowerowe obozy młodzieżowe 2021 Rugia – kliknij tutaj.

OBOZY MŁODZIEŻOWE 2021 RUGIA – INFORMACJE 

Miejsce zbiórki transport

Miejscem startowym naszego rajdu jest Dworzec Centralny w Warszawie, skąd całą grupą, pociągiem przemieszczamy się do Szczecina. W Szczecinie mamy przesiadkę do Stralsund. Droga powrotna odbywa się na tej samej trasie.
Osoby dojeżdżające z innych części Polski dojazd ustalają indywidualnie z organizatorem.
Informacje dotyczące godzin wyjazdów, zostaną przesłane do Państwa na 3 tygodnie przed rozpoczęciem obozu.

Zakwaterowanie

Naszą bazę noclegową stanowią campingi zlokalizowane na naszej trasie. Wszystkie campingi wyposażone są we wszystko co nam potrzeba: prysznice, umywalki, zlewy, toalety. Należy pamiętać, iż ciepła woda dodatkowo jest płatna – średnio 0,5 € za 2-3 minuty.
Podczas naszego rajdu nocujemy w 3 osobowych namiotach turystycznych marki Hannah Racoon 3. Są to namioty przystosowane do turystyki rowerowej i świetnie sprawdzają się podczas naszych wyjazdów.

Wyżywienie

Podczas naszej wyprawy posiłki przygotowujemy w kuchniach dostępnych na naszych campingach, bądź na kuchenkach turystycznych, które stanowią nasze wyposażenie. Posiłki przygotowujemy w oparciu o receptury naszych uczestników (każdy ma obowiązek znać przepis na jedną ciepłą potrawę), i przy ich zaangażowaniu. Każdego dnia posiłki przygotowuje inny zespół pod okiem wychowawcy. Oczywiście po skończonym posiłku istnieją również dyżury zmywania naczyń. Produkty na posiłki są świeże i zakupujemy je wspólnie (wliczone w cenę), w drodze powrotnej z naszej codziennej trasy.

ZAPISY I INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

W przypadku zainteresowania ofertą, bądź jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:

info@mlsport.pl

503 604 864 pon.-pt. 08:00-17:00. Sobota 9.00-13:00

Zapraszamy również do kontaktu za pomocą formularza:

Obozy młodzieżowe Rugia 2021

ZOBACZ NASZE OBOZY W INNYCH MIEJSCACH

– kliknij tutaj

Niniejsze ogłoszenie jest wyłącznie informacją handlową i nie stanowi oferty w myśl art. 66, §1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający nie odpowiada za ewentualne błędy lub nieaktualność ogłoszenia.