+48 503 604 864 info@mlsport.pl

ROWEROWE OBOZY MŁODZIEŻOWE
POJEZIERZE MEKLEMBURSKIE

Obozy młodzieżowe na Pojezierzu Meklemburskim
Obozy młodzieżowe po Europie
Obozy młodzieżowe w Niemczech
Rowerowe obozy młodzieżowe po Polsce i Europie

Rowerowe obozy młodzieżowe Pojezierze Mekleburskie – kraina 3 000 jezior

💡Rowerowe obozy młodzieżowe na Pojezierzu Meklemburskim. Meklemburgia to kraina położona na terenie naszych zachodnich sąsiadów. Oddalona jest około 120 km od polskiej granicy. Swoim obszarem obejmuje wiele parków narodowych, rezerwatów przyrody oraz jeziora z charakterystyczną dla tego regionu fauną i florą.
Pojezierze Meklemburskie ze względu na swoje walory krajobrazowe oraz czyste wody rzek i jezior stanowi atrakcyjny punkt turystyczny. Przygotowane trasy rowerowe w połączeniu z kulturą tutejszych mieszkańców stanowią magnes dla turystów rowerowych.

Czy dam radę pokonać tyle kilometrów?

💡 Jeżeli wcześniej (min. 1,5-2 m-c) przygotujesz się kondycyjnie tzn., będziesz pokonywać podobne dystanse, to wyjazd nie sprawi Ci żadnych problemów. Trasa naszego rajdu wymaga od uczestników dobrej kondycji fizycznej. Przejedzie ją każdy kto systematycznie jeździ na rowerze. Codziennie pokonywane są trasy liczące od 40 km do 70 km. Dla ochotników będzie możliwość przejazdu 105 km odcinka drogi. Nasze trasy prowadzą głównie po drogach asfaltowych, ale również można spodziewać się nawierzchni szutrowej. Należy pamiętać, iż cały nasz ekwipunek pozostaje na campingu, więc podróżujemy rowerami bez obciążenia.

Jaki rower będzie najlepszy na wyprawę?

💡Na rowerowe obozy młodzieżowe po Meklemburgii polecamy rower krossowy, górski, bądź trekkingowy, który bezpośrednio przed wyjazdem przeszedł serwis. Szerokość opony maksymalnie 47 milimetrów.
Pamiętaj nie jedzie z nami samochód “serwisowy”. We wszelkich sytuacjach związanych z awarią roweru będziemy pomagali na miejscu. W miejscowościach turystycznych na naszych trasach znajdziemy serwisy rowerowe (oby nam nie były potrzebne).
Pamiętaj odpowiednio dobrany oraz przygotowywany rower będzie na pewno sporym ułatwieniem do pokonywanie przez Ciebie codziennych dystansów.

Terminy

➡️ 17.07-26.07.2022

Koszt

➡️ 2 699,00 zł (istnieje możliwość rozbicia wpłaty na dogodne raty)

Wypożyczenie ekwipunku

Zawiera:

➡️ Sakwy Big Dry 60 litrów

➡️ Zestaw kuchenny (sztućce turystyczne, kubek, deska, talerz)

Zakup tego zestawu to koszt ponad 350,00 zł. U nas otrzymują go Państwo w cenie 170,00 zł w tym koszt dostawy.

Nie zawiera:
❌ bagażnika rowerowego (montaż i rodzaj bagażnika zależą od modelu roweru). Przy wypożeczeniu sakw od nas, sugerujemy zakup bagażnika po otrzymaniu od nas przesyłki z ekwipunkiem – wówczas w serwisie istnieje możliwość dopasowania bagażnika do sakw.

Organizator zapewnia

✔️ Transport uczestników na miejsce startu wyprawy oraz powrót (pociąg)
✔️ 9 noclegów w namiotach 3 os.
✔️ Opieka kierownika i wychowawcy podczas wyjazdu
✔️ Zgłoszenie wypoczynku do kuratorium
✔️ Wyżywienie przygotowywane wspólnie (3 posiłki – śniadanie, posiłek w czasie drogi, obiadokolacja), woda, prowiant na drogę powrotną)
✔️ Ubezpieczenie NNW KL
✔️ Realizację programu obejmującą wycieczki rowerowe oraz wspólne gry i zabawy

Cena nie zawiera:
Biletów do atrakcji znajdujących się na naszej trasie (Dlaczego nie są wliczone w cenę? Czasami dzieci po prostu nie chcą skorzystać z atrakcji):
– ZOO Neustrelitz dzieci do 14 r.ż 3,50€, pozostali 6,50€

Ciepła woda pod prysznicem ok. 0,50 € za 3 minuty

Plan wyprawy

➡️ Zobacz szczegółowy opis trasy – kliknij tutaj

Meklemburgia rowerowe obozy młodzieżowe  – informacje

➡️ Miejsce zbiórki, transport

Miejscem startowym naszego rajdu jest Dworzec Centralny w Warszawie, skąd całą grupą, pociągiem przemieszczamy się do Szczecina. W Szczecinie mamy przesiadkę do Neubrandenburga. Droga powrotna odbywa się na tej samej trasie. Osoby dojeżdżające z innych części Polski dojazd ustalają indywidualnie z organizatorem.
Informacje dotyczące godzin wyjazdów, zostaną przesłane do Państwa na 3 tygodnie przed rozpoczęciem obozu.

➡️ Zakwaterowanie

Naszą bazę noclegową stanowi „Camping und mehr” Useriner Muehle. Lokalizacja pozwala nam na łatwy i szybki dojazd do wszystkich miejsc na pojezierzu. Camping wyposażony jest we wszystko co nam jest potrzebne: prysznice, umywalki, zlewy, toalety. Należy pamiętać, iż ciepła woda dodatkowo jest płatna – ok. 0,50 €  za 2 minuty.
Podczas naszego rajdu nocujemy w 3-4 osobowych namiotach turystycznych marki Hannah. Są to namioty przystosowane do turystyki rowerowej i świetnie sprawdzają się podczas naszych wyjazdów.

➡️ Wyżywienie

Podczas naszej wyprawy posiłki przygotowujemy w zlokalizowanej na campingu kuchni, bądź na przywiezionych przez nas turystycznych palnikach.
Posiłki przygotowujemy w oparciu o receptury naszych uczestników (każdy ma obowiązek znać przepis na jedną ciepłą potrawę), i przy ich zaangażowaniu. Każdego dnia posiłki przygotowuje inny zespół pod okiem wychowawcy. Oczywiście po skończonym posiłku istnieją również dyżury zmywania naczyń. Produkty na posiłki są świeże i zakupujemy je wspólnie (wliczone w cenę), w drodze powrotnej z naszej codziennej trasy.

W przypadku zainteresowania ofertą, bądź jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:

info@mlsport.pl
503 604 864 
pon.-pt.
08:00-17:00
sobota 9.00-13:00

ZOBACZ NASZE OBOZY W INNYCH MIEJSCACH

OBOZY ROWEROWY DLA DOROSŁYCH

Wyprawy rowerowe dorośli

OBOZY ROWEROWE MŁODZIEŻ

Wyprawy rowerowe młodzież

Niniejsze ogłoszenie jest wyłącznie informacją handlową i nie stanowi oferty w myśl art. 66, §1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający nie odpowiada za ewentualne błędy lub nieaktualność ogłoszenia.