OBÓZ ROWEROWY BORNHOLM

Obóz rowerowy dla młodzieży na Bornholmie
Obóz rowerowy na Bornholmie
Obóz rowerowy dla młodzieży po Bornholmie
Bornholm-obóz-z-rowerowy-dla-młodzieży

Obóz rowerowy. Wyspa Bornholm zw. “rajem rowerzystów”.

Obóz rowerowy – Bornholm wyspa Morza Bałtyckiego należąca do Danii określana mianem „raju dla rowerzystów”. Jej obwód wynosi nieco powyżej 100 km, a długość tras rowerowych to 230 km (jest ich w sumie 26). Większość z nich to drogi asfaltowe. Południowa część wyspy oferuje szerokie plaże o drobniutkim piasku, natomiast północ to klify skalne, a tym samym liczne podjazdy i zjazdy. Niewielka powierzchnia Bornholmu pozwala poznać uczestnikom niemal wszystkie zakątki wyspy.

Czy dam radę pokonać tyle kilometrów?

Na wyspie większość dróg rowerowych to asfalt (jak stół) oraz ubita droga szutrowa. Znajdują się tu również liczne podjazdy (północna część). Południe wyspy jest płaskie, jednak może pojawić się tutaj silny wiatr. Mając jednak do dyspozycji dobrego przewodnika, możesz być spokojny, że poprowadzi Cię takimi drogami, aby jak najbardziej ominąć wietrzne części wyspy. Codziennie pokonywane są trasy liczące od ok. 30 km do 80 km. Jeżeli ta ostatnia wartość Cię przestraszyła wiedz, że na pokonanie tego dystansu mamy cały dzień, jedziemy bez obciążenia, a wśród osób, które pokonały ten odcinek są dzieci w wieku 10 lat.
Jeżeli wcześniej (min. 1,5-2 m-c) przygotujesz się kondycyjnie, tzn. będziesz regularnie pokonywać podobne dystanse to wyjazd nie sprawi Ci żadnych problemów. Trasa naszego rajdu wymaga od uczestników podstawowej kondycji fizycznej i przejedzie ją każdy kto systematycznie jeździ na rowerze.

Jaki rower będzie najlepszy na wyprawę? 

Na obóz rowerowy na Bornholmie polecamy rower krossowy, bądź trekkingowy, który bezpośrednio przed wyjazdem przeszedł serwis. Szerokość opony maksymalnie 47 milimetrów.
We wszelkich sytuacjach związanych z awarią roweru będziemy pomagali na miejscu. W przypadku poważnych awarii, w miejscowości Aakirkeby (ok. 800 m od naszego campingu) funkcjonuje również profesjonalny serwis rowerowy.
Pamiętaj odpowiednio dobrany oraz przygotowywany rower będzie na pewno sporym ułatwieniem do pokonywanie przez Ciebie codziennych dystansów.

TERMINY

zapytaj na czacie o dostępne terminy

KOSZT

Zakup oferty:
do 31 grudnia 2 209,00 zł
do 28 luty 2 239,00 zł
do 30 kwietnia 2269,00 zł
do 31 maja 2 299,00 zł
po tym okresie 2 329,00 zł

Po wpłynięciu zgłoszenia na obóz rowerowy Bornholm wyślemy do Państwa dokumenty oraz numer konta do przelewu. Wpłata 350,00 zł zadatku gwarantuje miejsce na naszej liście. Jest możliwość rozbicia wpłaty na dogodne raty.

ORGANIZATOR ZAPEWNIA

Transport wraz z rowerami (pociąg+prom)
10 noclegów w namiotach 3 os.
Bilety do parku wypoczynkowego Joboland
Opieka kierownika i wychowawcy podczas wyjazdu
Pełne wyżywienie przygotowywane wspólnie (3 posiłki, woda+prowiant na drogę powrotną)
Ubezpieczenie NNW KL
Realizację programu obejmującą wycieczki rowerowe oraz wspólne gry i zabawy

Cena nie obejmuje:
Ciepła woda pod prysznicem ok. 5DKK za 3 min.

HARMONOGRAM DNIA

Zobacz szczegółowy opis trasy dzień po dniu wyprawy rowerowe Bornholm kliknij tutaj.

OBÓZ ROWEROWY BORNHOLM INFORMACJE

Miejsce zbiórki transport

Miejsce zbiórki transport

Miejscem startowym naszego rajdu jest Dworzec Centralny w Warszawie, skąd całą grupą, pociągiem przemieszczamy się do Kołobrzegu. Tutaj spędzamy naszą pierwszą noc, a następnego dnia z rana promem ruszamy na Bornholm. Droga powrotna odbywa się na tej samej trasie.
Osoby dojeżdżające z innych części Polski dojazd ustalają indywidualnie z organizatorem.
Informacje dotyczące godzin wyjazdów, zostaną przesłane do Państwa na 3 tygodnie przed rozpoczęciem obozu.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie

Naszą bazę noclegową stanowi Camping Haregade w Aakierkeby zlokalizowany w centralnej części wyspy. Prowadzony jest on przez przemiłe małżeństwo, które czuwa nad zadowoleniem klientów. Lokalizacja pozwala nam na łatwy i szybki dojazd do wszystkich miejsc na wyspie. Camping wyposażony jest we wszystko co nam jest potrzebne: kuchnia, duża sala świetlicowa, prysznice, umywalki, zlewy, toalety. Należy pamiętać, iż ciepła woda dodatkowo jest płatna – 5DKK za 3 minuty.
Podczas naszego rajdu nocujemy w 3 osobowych namiotach turystycznych marki Hannah Racoon 3. Są to namioty przystosowane do turystyki rowerowej i świetnie sprawdzają się podczas naszych wyjazdów.

Wyżywienie

Wyżywienie

Podczas naszej wyprawy posiłki przygotowujemy w dużej kuchni, która znajduje się na terenie naszego campingu. Jest ona wyposażona w niezbędny sprzęt (garnki, patelnie etc.) oraz palniki, na których gotujemy swoje potrawy. Tuż przy kuchni do dyspozycji mamy ogromną jadalnię, która wieczorami służy nam za miejsce, gdzie wspólnie spędzamy wieczory.
Posiłki przygotowujemy w oparciu o receptury naszych uczestników (każdy ma obowiązek znać przepis na jedną ciepłą potrawę), i przy ich zaangażowaniu. Każdego dnia posiłki przygotowuje inny zespół pod okiem wychowawcy. Oczywiście po skończonym posiłku istnieją również dyżury zmywania naczyń. Produkty na posiłki są świeże i zakupujemy je wspólnie (wliczone w cenę), w drodze powrotnej z naszej codziennej trasy.

ZAPISY I INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

W przypadku zainteresowania ofertą, bądź jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:

info@mlsport.pl

503 604 864 pon.-pt. 08:00-17:00. Sobota 9.00-13:00

Zapraszamy również do kontaktu za pomocą formularza:

Obóz rowerowy wyspa Bornholm

ZOBACZ OFERTĘ OBOZÓW ROWEROWYCH
W INNYCH MIEJSCACH

– kliknij tutaj

Niniejsze ogłoszenie jest wyłącznie informacją handlową i nie stanowi oferty w myśl art. 66, §1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający nie odpowiada za ewentualne błędy lub nieaktualność ogłoszenia.