+48 503 604 864 info@mlsport.pl

OBÓZ ROWEROWY BORNHOLM

wiek 12-17 lat

Obóz rowerowy dla młodzieży na Bornholmie
Obóz rowerowy na Bornholmie
Obóz rowerowy dla młodzieży po Bornholmie
Bornholm-obóz-z-rowerowy-dla-młodzieży

Obóz rowerowy. Wyspa Bornholm zw. „rajem rowerzystów”.

💡 Obóz rowerowy – Bornholm wyspa Morza Bałtyckiego należąca do Danii określana mianem „raju dla rowerzystów”. Jej obwód wynosi nieco powyżej 100 km, a długość tras rowerowych to 230 km (jest ich w sumie 26). Większość z nich to drogi asfaltowe. Południowa część wyspy oferuje szerokie plaże o drobniutkim piasku, natomiast północ to klify skalne, a tym samym liczne podjazdy i zjazdy. Niewielka powierzchnia Bornholmu pozwala w trakcie trwania wyprawy poznać uczestnikom niemal wszystkie zakątki tej pięknej wyspy.

Czy dam radę pokonać tyle kilometrów?

💡Trasa naszego rajdu wymaga od uczestników podstawowej kondycji fizycznej. Jeżeli jesteś aktywnym uczestnikiem lekcji wychowania fizycznego, lubisz spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu, jazda na rowerze jest częstym sposobem spędzania przez Ciebie wolnego czasu, a także na 2 m-c przed wyjazdem 1-2 razy w tygodniu wybierzesz się na ok. 20 km wycieczki rowerowe to wyjazd nie sprawi Ci większych problemów.
Na wyspie większość dróg rowerowych to asfalt (jak stół) oraz ubita droga szutrowa. Znajdują się tu również liczne podjazdy (północna część). Południe wyspy jest płaskie, jednak może pojawić się tutaj silny wiatr. Mając jednak do dyspozycji dobrego przewodnika, możesz być spokojny, że poprowadzi Cię takimi drogami, aby jak najbardziej ominąć wietrzne części wyspy. Codziennie pokonywane są trasy liczące od ok. 30 km do 80 km. Jeżeli ta ostatnia wartość Cię przestraszyła wiedz, że na pokonanie tego dystansu mamy cały dzień, jedziemy bez obciążenia, a wśród osób, które pokonały ten odcinek są dzieci w wieku 10 lat.
Bornholm jest jedną z najłatwiejszych do przejechania wypraw rowerowych ze wszystkich proponowanych przez nas tras. Stąd na wyprawę mogą wybrać się już dzieci w wieku 12 lat. Podczas wyprawy uczestnicy przydzieleni są do grup pod względem kategorii wiekowej.

Jaki rower będzie najlepszy na wyprawę?

💡Na obóz rowerowy na Bornholmie polecamy rower krossowy, bądź trekkingowy, który bezpośrednio przed wyjazdem przeszedł serwis. Szerokość opony maksymalnie 47 milimetrów.
We wszelkich sytuacjach związanych z awarią roweru będziemy pomagali na miejscu. W przypadku poważnych awarii, w miejscowości Aakirkeby (ok. 800 m od naszego campingu) funkcjonuje również profesjonalny serwis rowerowy.
Pamiętaj odpowiednio dobrany oraz przygotowywany rower będzie na pewno sporym ułatwieniem do pokonywanie przez Ciebie codziennych dystansów.

Terminy

➡️ 26.06-6.07.2022
➡️ 5.07-15.07.2022
➡️ 14.07-24.07.2022

Koszt

➡️ 3 059,00 zł (istnieje możliwość rozbicia wpłaty na dogodne raty)

Wypożyczenie sakw

➡️ Sakwy Big Dry 60 litrów

Zakup sakw to wydatek około 240,00 zł. U nas wypożyczają je Państwo w cenie 80,00 zł.

Organizator zapewnia

✔️ Transport uczestników na miejsce startu wyprawy oraz powrót (pociąg)
✔️ 10 noclegów w namiotach 3 os.
✔️ Bilety do parku wypoczynkowego Joboland
✔️ Opieka kierownika i wychowawcy podczas wyjazdu
✔️ Zgłoszenie wypoczynku do kuratorium
✔️Wyżywienie przygotowywane wspólnie (3 posiłki – śniadanie, posiłek w czasie drogi, obiadokolacja), woda, prowiant na drogę powrotną)
✔️Ubezpieczenie NNW KL
✔️Realizację programu obejmującą wycieczki rowerowe oraz wspólne gry i zabawy

Cena nie obejmuje:
❌Ciepła woda pod prysznicem ok. 5DKK za 3 min.

Program wyprawy

➡️ Zobacz szczegółowy opis trasy dzień po dniu wyprawy rowerowe Bornholm – kliknij tutaj

Obóz rowerowy Bornholm – informacje

➡️ Miejsce zbiórki transport

Miejscem startowym naszego rajdu jest Dworzec Centralny w Warszawie, skąd grupą, pociągiem przemieszczamy się do Świnoujścia. W Świnoujściu mamy przesiadkę na nocny (godz. 22.30) prom do Ystad (Szwecja). Po nocy spędzonej na promie do Szwecji docieramy o 6:15. Z Ystad o 8:30 wyruszamy ponownie promem już bezpośrednio na wyspę Bornholm (Ronne) – godzina dotarcia 9:50.

Droga powrotna odbywa się na tej samej trasie. Ponownie nocnym promem wracamy z Ystad do Świnoujścia, a tutaj z rana wsiadamy do pociągu.
Osoby dojeżdżające z innych części Polski dojazd ustalają indywidualnie z organizatorem. Informacje dotyczące godzin wyjazdów, zostaną przesłane do Państwa na 3 tygodnie przed rozpoczęciem obozu.

➡️ Zakwaterowanie
Naszą bazę noclegową stanowi Camping Haregade w Aakierkeby zlokalizowany w centralnej części wyspy. Prowadzony jest on przez przemiłe małżeństwo, które czuwa nad zadowoleniem klientów. Lokalizacja pozwala nam na łatwy i szybki dojazd do wszystkich miejsc na wyspie. Camping wyposażony jest we wszystko co nam jest potrzebne: kuchnia, duża sala świetlicowa, prysznice, umywalki, zlewy, toalety. Należy pamiętać, iż ciepła woda dodatkowo jest płatna – 5DKK za 3 minuty. Podczas naszego rajdu nocujemy w 3 osobowych namiotach turystycznych marki Hannah. Są to namioty przystosowane do turystyki rowerowej i świetnie sprawdzają się podczas naszych wyjazdów.

➡️ Wyżywienie
Podczas naszej wyprawy posiłki przygotowujemy w dużej kuchni, która znajduje się na terenie naszego campingu. Jest ona wyposażona w niezbędny sprzęt (garnki, patelnie etc.) oraz palniki, na których gotujemy swoje potrawy. Tuż przy kuchni do dyspozycji mamy ogromną jadalnię, która wieczorami służy nam za miejsce, gdzie spędzamy wspólnie czas na grach, zabawach, czy wspólnych rozmowach. Posiłki przygotowujemy w oparciu o receptury naszych uczestników (każdy ma obowiązek znać przepis na jedną ciepłą potrawę), i przy ich zaangażowaniu. Każdego dnia posiłki przygotowuje inny zespół pod okiem wychowawcy. Oczywiście po skończonym posiłku istnieją również dyżury zmywania naczyń. Produkty na posiłki są świeże i zakupujemy je wspólnie (wliczone w cenę), w drodze powrotnej z naszej codziennej trasy.

Podczas naszego rajdu nocujemy w 3-4 osobowych namiotach turystycznych marki Hannah. Są to namioty przystosowane do turystyki rowerowej i świetnie sprawdzają się podczas naszych wyjazdów.

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:

info@mlsport.pl
503 604 864
pon.-pt. 08:00-17:00
sobota 9.00-13:00

ZOBACZ NASZE OBOZY W INNYCH MIEJSCACH

OBOZY ROWEROWY DLA DOROSŁYCH

Wyprawy rowerowe dorośli

OBOZY ROWEROWE MŁODZIEŻ

Wyprawy rowerowe młodzież

Niniejsze ogłoszenie jest wyłącznie informacją handlową i nie stanowi oferty w myśl art. 66, §1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający nie odpowiada za ewentualne błędy lub nieaktualność ogłoszenia.