+48 503 604 864 info@mlsport.pl

 Cześć. Nazywam się Łukasz Konarski i miałem 4 lata temu 35 lat. Jestem szczęśliwym mężem i ojcem wspaniałemgo syna oraz przyszłym ojcem kolejnych  5 dzieci (moja żona jeszcze walczy z tą informacją 😄).

W latach 2009-2017 byłem nauczycielem wychowania fizycznego i wychowawcą w szkole podstawowej, gdzie realizowałem swoją pasję w pracy z dziećmi. W 2010 roku założyłem firmę MOVE LIFE SPORT, w której zajmujemy się szkoleniem sportowym dzieci, młodzieży i dorosłych zarówno podczas zajęć stacjonarnych, wycieczek szkolnych oraz obozów sportowych.

Od 1 września 2017 roku utrzymuję się wyłącznie ze swojej działalności. Powodem rezygnacji w pracy w szkole były sprawy sercowe 💓, które zmusiły mnie do opuszczenia ówczesnego miejsca zamieszkania (w żaden sposób nie narzekam).

Pierwsze doświadczenia

Swoje pierwsze kroki w budowaniu doświadczenia w pracy z dziećmi stawiałem w przedszkolu, gdzie pracowała moja mama. Po własnych zajęciach szkolnych, często odwiedzałem ją w pracy, gdzie spędzałem godziny na zabawie z maluchami i rozwijaniu jak się okazało swojej pasji. Jeszcze przed podjęciem zawodu nauczyciela, podczas studiów pracowałem jako trener z dziećmi poniżej 10-tego roku życia. Zawsze w mojej pracy obok umiejętności sportowych, które pragnę przekazać swoim podopiecznym, staram się ukazać wartości jakie niesie ze sobą sport. Wszystkie moje błędy wychowawcze, działania pedagogiczne motywowały mnie do szukania kolejnych dróg. I tak ponad 18-letnie doświadczenie (stale pogłębiane) pozwala mi odnajdywać ścieżkę do ich serc i umysłu. To największa radość w pracy trenera-nauczyciela widzieć efekty swoich działań wśród podopiecznych, zarówno pod względem fizycznym, jak i mentalnym.

Dlaczego warto czytać ten blog?

Czy kiedykolwiek zadawałeś sobie pytania (jako rodzic oraz jako nauczyciel):
Jak rozmawiać z dzieckiem?
Co zrobić, aby dziecko nas słuchało?
Czy kary są pomocne w wychowaniu?
Jak chwalić dziecko?
Czy krytyka służy wychowaniu?
Jak zachęcić dziecko do działania?
W co spakować dziecko na wycieczkę/obóz?
Czy spakować dziecko na wycieczkę?
Co spakować dziecku na wycieczkę?
Kiedy wysłać dziecko na pierwszy samodzielny wyjazd kilkudniowy?
Co zrobić, gdy dziecko tęskni podczas wyjazdu?
Z kim wysłać dziecko na wycieczkę/obóz?
Jak budować uznanie u dziecka?

Z autopsji wiem, że nic tak nie przekonuje jak rezultaty działań. Dlatego chcę podzielić się z Tobą prawdziwymi sytuacjami, które doświadczyłem w swoim życiu.

Czy bardziej się opłaca zawiązać but dziecku, czy poświęcić mu czas i pracować z nim nad tym „trudnym” działaniem?
Czy rozmowa przed telewizorem (albo innym rozpraszaczem) przynosi takie same rezultaty, jak rozmowa w pokoju w „cztery oczy”?
Ile kosztuje Twój czas z dzieckiem, a ile czas pracy?
Czy nagroda rzeczowa, jest dobrym elementem wychowawczym?
Jestem człowiek ambitnym i mam swoje cele w życiu. Chcę Ci pokazać, że warto spędzić każdą wolną chwilę (w sposób wartościowy) ze swoim dzieckiem, aby potem to przynosiło owoc.

Dlaczego piszę ten blog?

Widzę, jak wiele naszych działań (rodziców, nauczycieli, trenerów, również moich etc.), mających na celu wychowanie, nauczenie etc. dziecka przynosi niezamierzone rezultaty, pomimo dobrych chęci.
Ponieważ swoje wzorce wychowawcze czerpiemy od naszych nauczycieli, rodziców etc., które nie zawsze były dobre.
Gdyż dzieci są wspaniałe i my mamy obowiązek dania im od siebie jak najwięcej. Aby dać im więcej, sami musimy się uczyć i stawać się w tej kwestii lepsi.
Ponieważ moje działania przynoszą pozytywne rezultaty i nie chcę mieć w stosunku do siebie wyrzutów sumienia, że nie podzieliłem się tą wiedzą z innymi.
Sam chcę być ojcem i chcę być najlepszą wersją siebie dla swoich dzieci.
Ponieważ daje mi to niesamowitą satysfakcję. Najbardziej egoistyczną rzeczą jaką możesz zrobić, jest pomóc drugiej osobie. Dlaczego to jest egoistyczne? Ponieważ nic nie jest w stanie zastąpić tej wdzięczności, dobrego samopoczucia, które z tym przychodzi.

Poza tym, będę umieszczał tu od czasu do czasu informacje związane z moją pasją – podróże rowerowe (które również realizuję w postaci wypraw rowerowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych).

Mam wielką prośbę. Potrzebuję paliwa do działania i każda informacja zwrotna z Twojej strony, dotycząca tego bloga pozwoli mi na obranie odpowiedniego kierunku działania. Pomóż mi proszę w obraniu właściwej drogi.

PAMIĘTAJ!!! Nie jestem nieomylny, nie próbuję Ci mówić jak masz żyć. Opisuję wszystkie sytuacje w oparciu o własną wiedzę i doświadczenia.

Bardzo dziękuję, że ze mną jesteś.

Łukasz Konarski