+48 503 604 864 info@mlsport.pl

List nauczyciela do rodzica.

Drogi Rodzicu,

Przepraszam Cię za taką formę kontaktu, ale w związku nawałem mojej pracy związanej ze szkolną dokumentacją, zeszytami i kartkówkami uczniów, które muszę sprawdzić w określonym terminie, a także obowiązkami w moim życiu prywatnym, tylko późną nocą znajduję czas, aby przekazać Ci te informację. Jutro rano zaczynam lekcje, a zbliża się 1.00, więc już zaczynam.

Piszę do Ciebie ponieważ potrzebuję Twojego wsparcia.

Mamy wspólny cel do osiągnięcia. Obojgu zależy nam na Twoim dziecku. Chcemy przekazać mu odpowiednie wartości, wiedzę, kulturę osobistą itp.

Niestety czasami nasze drogi postępowania tak się od siebie różnią, że może to budzić wiele konfliktów, na czym najbardziej cierpi Twoje dziecko.

Chciałbym, abyśmy obrali wspólną drogę do tego celu. Proszę jednocześnie pamiętaj o tym, iż pod moją opieką mam setkę uczniów w ciągu dnia. Czasami pojawi się stres, negatywne emocje, na którymi jest mi ciężko w danej chwili zapanować, i wówczas może się zdarzyć, iż z drogi, którą wspólnie obierzemy, zboczę. Proszę Cię wtedy o wsparcie i zrozumienie.

Jesteśmy ludźmi i popełnianie błędów będzie towarzyszyło nam zawsze.

Nie będzie to jeszcze nic złego, o ile nie będą one popełniane celowo. Ja też się uczę i mam nadzieję, że nigdy nie przestanę. Kiedy usłyszysz o mnie z ust dziecka złą opinię, że coś powiedziałem, że coś zrobiłem, proszę daj mi w tej sprawie znać. Zależy mi na Twoim dziecku, a moje postępowanie nie ma i nie będzie miało na celu wywołanie niepożądanego rezultatu. Każde dziecko jest różne i dotarcie do niego wymaga z mojej strony wielu prób, abym mógł wybrać wreszcie to najlepszą drogę. Chcę, aby Twoje dziecko w moim towarzystwie poczuło się komfortowo i przyjemnie, a jego przyjście na lekcję nie będzie wiązało się ze stresem, ale chęcią zdobycia kolejnej porcji wiedzy i ciekawych doświadczeń.

Czy mogę Cię prosić czasami o wsparcie? Czasami potrzebuję Twojej pomocy  w zorganizowaniu wycieczki, klasowej uroczystości, zebraniu pieniędzy etc.?

Ps. Proszę przekaż swojemu dziecku to, że wspólnie zależy nam na nim, pomimo, iż czasami moje działania mogą o tym nie świadczyć.

Z góry dziękuję,

Nauczyciel

Zobacz jak na ten list odpisał rodzic.