+48 503 604 864 info@mlsport.pl

„BORNHOLM ROWEREM” – WYPRAWY DLA DOROSŁYCH

Czy damy radę pokonać tyle kilometrów?

💡„Rowerowy Bornholm” – Bornholm to wyspa Morza Bałtyckiego należąca do Danii określana mianem „raju dla rowerzystów”. Jej obwód wynosi nieco powyżej 100 km, a długość tras rowerowych to 230 km (jest ich w sumie 26). Większość z nich to drogi asfaltowe. Południowa część wyspy oferuje szerokie plaże o drobniutkim piasku, natomiast północ to klify skalne, a tym samym liczne podjazdy i zjazdy. Niewielka powierzchnia Bornholmu pozwala poznać uczestnikom niemal wszystkie zakątki wyspy.

Czy damy radę pokonać tyle kilometrów?

💡 Zanim odpowiecie sobie na to pytanie spójrzcie ponownie na opis wyspy znajdujący się w akapicie powyżej. Na wyspie większość dróg rowerowych to asfalt (stół jak stół) oraz ubita droga szutrowa, znajdują się tu również liczne podjazdy (północna część), a jak ich nie ma (na południu) może pojawić się wiatr. Mając jednak do dyspozycji dobrego przewodnika po wyspie poprowadzi Was takimi drogami, aby jak najbardziej ominąć wietrzne części wyspy. Codziennie pokonywane są trasy liczące od ok. 30 km do 80 km. Jeżeli ta ostatnia wartość Was przestraszyła wiedzcie, że na pokonanie tego dystansu mamy cały dzień, jedziemy bez obciążenia, a wśród osób, które pokonały ten odcinek są dzieci w wieku 10 lat.
Jeżeli wcześniej (min. 1,5-2 m-c) przygotujecie się kondycyjnie tzn., będziecie wspólnie pokonywać podobne dystanse to wyjazd nie sprawi Wam większych problemów. Trasa naszego rajdu wymaga od uczestników podstawowej kondycji fizycznej i przejedzie ją każdy kto systematycznie jeździ na rowerze.

A co gdy chcemy jechać szybciej niż pozostała część grupy?

💡 Oczywiście istnieje i taka możliwość. Wówczas otrzymujecie o nas konkretne wskazówki związane z naszą trasą. Jednak w zdecydowanej większości przypadków podróżujemy wspólnie jedną grupą.

Jaki rower będzie najlepszy na wyprawę rowerową? 

💡Na wyprawę „Bornholm rowerem ” polecamy rower krossowy, bądź trekkingowy, który bezpośrednio przed wyjazdem przeszedł serwis. Szerokość opony maksymalnie 47 milimetrów.
We wszelkich sytuacjach związanych z awarią roweru będziemy pomagali na miejscu. W przypadku poważnych awarii, w miejscowości Aakirkeby (ok. 800 m od naszego campingu) funkcjonuje również profesjonalny serwis rowerowy.
Pamiętaj odpowiednio dobrany oraz przygotowywany rower będzie na pewno sporym ułatwieniem do pokonywanie przez Ciebie codziennych dystansów.

Terminy

➡️ 9.05-16.05.2022

➡️ 5-12.09.2022

Koszt wyprawy Bornholm rowerem

➡️ 1599,00 zł

Organizator zapewnia

✔️ Transport promem w obie strony wraz z rowerami (Sassnitz – Ronne)
✔️ 7 noclegów w domkach kempingowych
✔️ Opieka pilota podczas pobytu na wyspie
✔️ Ubezpieczenie NNW KL

Cena nie obejmuje:
Wyżywienia
Prysznic 5DKK za 3 minuty

Program wyprawy

➡️ Zobacz szczegółowy opis trasy wyprawy Bornholm rowerem dzień po dniu – kliknij tutaj.

Informacje Bornholm rowerem

Bornholm rowerem prom

Zakwaterowanie
Naszą bazę noclegową stanowi Camping Haregade w Aakierkeby zlokalizowany w centralnej części wyspy. Prowadzony jest on przez przemiłe małżeństwo, które czuwa nad zadowoleniem klientów. Lokalizacja pozwala nam na łatwy i szybki dojazd do wszystkich miejsc na wyspie. Camping wyposażony jest we wszystko co nam jest potrzebne: prysznice, umywalki, zlewy, toalety. Należy pamiętać, iż ciepła woda dodatkowo jest płatna – 5DKK za 3 minuty. Nocleg odbywa się w  4 os. domkach. Należy pamiętać, iż po opuszczeniu domku musi on zostać wysprzątany (sprzątanie jest dodatkowo płatne).

Bornholm rowerem prom

Miejsce spotkania, dojazd

Miejscem spotkania jest terminal portowy w Sassnitz. Stąd po odprawie całą grupą promem (wraz z rowerami i ekwipunkiem) przemieszczamy się na Bornholm  do miejscowości Ronne. Z miasta portowego zaczyna się nasza niezapomniana przygoda z tą wyspą. W Sassnitz jest możliwość pozostawienia samochodu – więcej informacji. Rejs trwa około 6h. Osoby, które mają chorobę lokomocyjną powinny zażyć środki, które ułatwią im podróż. W przypadku uruchomienia połączenia promowego Świnoujście-Ronne (obecnie jest wstrzymane) jest możliwość rozpoczęcia wyprawy z miasta Świnoujście.

Bornholm rowerem posiłki

Wyżywienie

Wyżywienie podczas wyprawy nie jest wliczone w cenę. Niemniej jednak, podczas naszych wypraw panuje przyjazna atmosfera i uczestnicy gotują wspólnie, czy to na produktach zakupionych w Polsce, czy w pobliskim supermarkecie oddalonym o około 800 m od naszego campingu. Do naszej dyspozycji mamy dużą kuchnię, która wyposażona jest w niezbędny sprzęt umożliwiający przygotowanie posiłków – palniki gazowe, mikrofalówka, garnki, patenie etc. Ceny produktów spożywczych na Bornholmie są są znacznie wyższe niż Polsce. W supermarketach ok. 2-3 razy, w restauracjach ceny potrafią być nawet 4 razy wyższe.

W przypadku zainteresowania ofertą „Bornholm rowerem”, bądź jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:

info@mlsport.pl

503 604 864

pon.-pt. 08:00-17:00
sobota 9.00-13:00

ZOBACZ NASZE OBOZY W INNYCH MIEJSCACH

OBOZY ROWEROWY DLA DOROSŁYCH

Wyprawy rowerowe dorośli

OBOZY ROWEROWE MŁODZIEŻ

Wyprawy rowerowe młodzież

Niniejsze ogłoszenie jest wyłącznie informacją handlową i nie stanowi oferty w myśl art. 66, §1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający nie odpowiada za ewentualne błędy lub nieaktualność ogłoszenia.