+48 503 604 864 info@mlsport.pl

Bezpieczeństwo przy szkołach to jedna z bolączek wielu dyrektorów oraz rodziców. Zobacz jakie rozwiązanie wprowadzono w jednej z wiedeńskich szkół. Czy ono zda u nas egzamin?

W 2019 roku w jednej z wiedeński szkół została zainicjonowana akcja „Schulstrasse”. W skrócie na czym ona polega?

W dni szkolne obowiązuje zakaz prowadzenia pojazdów na 30 minut przed rozpoczęciem szkoły i/lub po zakończeniu lekcji na ulicach bezpośrednio przyległych do szkół.

Jak można łatwo się domyśleć cała akcja miała na celu zmniejszenie natężenia ruchu samochodowego przed szkołami, a tym samym wzrost bezpieczeństwa tutejszych uczniów. Prowadzone działania przyniosły tak pozytywne efekty, że w ślad za tą szkołą poszły kolejne.

Obok wzrostu bezpieczeństwa dzieci kolejnym pozytywnym efektem wprowadzenia działań związanych z „Schulstrasse” było to,. iż coraz więcej dzieci przyjeżdżało do szkoły rowerem, hulajnogą lub pieszo, co sprzyja ich koncentracji i zdrowiu.

Pomysł ten pożyczyli sobie pracownicy Urzędu Miejskiego Wrocławiu, którzy od października wprowadzili identyczne działania do 3 tutejszych szkół.

Czy prowadzona akcja zwiększy bezpieczeństwo przy szkołach? Mamy nadzieję, że projekt przyniesie równie pozytywne efekty i będzie się cieszył dużym poparcie lokalnej społeczności, jak miało miejsce w szkołach Wiedeńskich. Czekamy na wieści ze strony Urzędu Miasta we Wrocławiu.